SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 17409147
nr 1740 9147
Matskedar
6 st, silver, 1800-tal. Längd: 21 ca. Vikt: 395 g
Utrop:
2.800 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 17 november 2025
kl 20:11:50
2.800 kr
3.800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver